عایق ایرانیان
خانه / پشم سنگ پتویی / فروش پشم سنگ اصفهان برای عایق حرارتی کوره

فروش پشم سنگ اصفهان برای عایق حرارتی کوره

برای عایقکاری کوره ها فروش پشم سنگ اصفهان و نوع عایق تخته ای و عایق پتویی کاربرد دارذ که  انتخاب نوع پشم سنگ بستگی به شکل هندسی ، دمای کوره و حجم کوره نیز دارد.

عایق کاری کوره با پشم سنگ چیست

کاربرد پشم سنگ برای عایق کاری به دو بخش صنعتی  و ساختمانی تقسیم می شود.

عایق کاری با پشم سنگ  در بخش صنعتی شامل عایق کاری کوره ها ، مخازن ، دیگ های بخار،کانال های تهویه هوا ، دودکش های بلند و  لوله ها با اندازه های متفاوت برای عبور سیالات گرم ، سرد ، داغ و بخار می شود.

در یش از ۱۰۰۰ کوره در سراسر کشور که تولید محصولات صنعتی را انجام می دهند نیاز  به عایق کاری وجود دارد و نیاز استفاده از عایقی که بتواند هم با صرفه باشد و اینکه بنواند در مقابل دمای بیش از اندازه ای دارند مقاومت کند و احیانا صدای ارتعاشات حاصله را بگیرد

در هر دو مبحث عایقکاری صنعتی و عایقکاری ساختمانی با پشم سنگ هدف عایق حرارتی و عایق صوتی یک جا باهم که از مزایای پشم سنگ بوده و جلوگیری از اتلاف انرژی است .

همانطور که می دانیم عایق معدنی پشم سنگ و پشم شیشه هر دو عایق هایی هستند که از مواد معدنی تولید می گردد.

هردو عایق معدنی پشم سنگ و پشم شیشه عایق حرارتی هستند اما تفاوت پشم سنگ و پشم شیشه در میزان مقاومت در برار حرارت است .

عایق معدنی پشم سنگ که از باقی مانده سنگ های آتشفشانی یعنی سنگ بازالت تولید می شود در برابر حرارت و صدا مقاومت بیشتری داشته ، رطوبت را جذب نمی کند و نیز ضد حریق می باشد.

از مهمترین مشخصات پشم سنگ عایق حرارتی ، صوتی و ضد حریق بودن آن است که امروزه در صنعت مورد توجه قرار گرفته و در بعضی از صنایع وکارخانه های تولیدی اجباری شده است.

عایق کاری کوره ها با کدام نوع پشم سنگ است؟

در عایق کاری کوره ها با پشم سنگ بسته به دمای کوره نوع عایق پشم سنگ با دانسیته وضخامت متفاوت به کار برده می شود.

در کل برای عایقکاری کوره ها از عایق تخته ای و عایق پتویی  می توان استفاده کرد که بستگی به شکل هندسی وحجم کوره نیز دارد.

در کوره هایی با دمای مداوم ۲۵۰ درجه سانتیگراد تنها از نوع پشم سنگ پتویی می توان استفاده کرد زیرا در تولید ان از رزین استفاده نشده است.

در تولید عایق تخته ای از رزین استفاده شده است که این ماده در مجاورت دمای پیوسته بالاتر از ۲۵۰درجه سانتیگراد کربنیزه میشود و به مرور عایق پشم سنگ را از بین می برد.

عایق پتویی با یک طرف توری گالوانیزه که به دور کوره پیچیده می شود و با سیم یا تسمه محکم می گردد می توان عایق حرارتی خوبی را داشت.

می توان از پشم سنگ پتویی یا پانل پشم سنگ هم، بسته به شکل تجهیزات و همچنین دمای فرآیندی آنها و فضای موجود استفاده نمود.

برای اطلاع از قیمت پشم سنگ و انتخاب نوع پشم سنگ می توانید با ما تماس و از راهنمایی مشاوران ما استفاده نمایید.

نکات عایق کاری کوره ها با پشم سنگ

اگر نصب پشم سنگ به درستی و با رعایت اصول کافی و لازم اجرا نشود می تواند باعث پایین آمدن راندمان کار می شود و بهره وری عایق ها را به شدت کاهش دهد.

برای نصب اصولی عایق های پشم سنگ تولید شده و برش داده شده ، باید انتقال جریان حرارتی، آلودگی صوتی و نویز و رطوبت ساختار الیافی عایق های پشم سنگ به خوبی کنترل شوندکه باعث حبس هوا درون عایق نصب شده می شود و کنترل مناسب حرارت و صوت را ایجاد می کند.

عایق کاری تجهیزات صنعتی، که شکل هندسی منظمی ندارد،بوسیله ی پشم سنگ فله ای با پوشش پارچه نسوز و همچنین پارچه کربنی سیمی می باشد.

در دمای مداوم بالای ۸۰۰ درجه سانتیگراد قبل از استفاده از پشم سنگ پتویی باید از پشم سرامیک برای عایق کاری استفاده کرد.

در کوره هایی با دمای مداوم ۲۵۰ درجه سانتیگراد باید از پشم سنگ پتویی استفاده نمود که این نوع باید یک طرف توری گالوانیزه داشته باشد تا بتواند عایق حرارتی مناسبی باشد.

هنگام عایقکاری کوره های بزرگ باید دور تادور تجهیزات را با پارچه نسوز یا کربنی می پوشانند و بین فضای پوشش و تجهیزات را پشم سنگ فله ای می گذارند.

بعد از پیچیده شدن عایق پتویی به دور کوره باید آن رابا تسمه و یا سیم بست ، سپس آن را با ورق آلومینیوم پوشاند و با پیچ محکم نمود.

استفاده از پشم سنگ اصفهان برای عایق کاری

عایق های پشم سنگ به صورتهای گوناگونی تولید می شود که می توان برای مثال به عایق پشم سنگ لوله ایی , عایق پشم سنگ فله ای, عایق پشم‌سنگ تخته‌ای, پشم سنگ رولی اشاره کرد.

درایران کارخانه های تولید پشم سنگ اندک هستند مانند  پشم سنگ تهران ، پشم سنگ اصفهان که در فروشگاه های مختلفی عرضه و توزیع می شوند

پشم سنگ اصفهان در کارخانه های آسیا ، پارامیس، فرازعایق، جهان عایق پارس و پوشینگر تولید انبوه و باکیفیت دارد.

پشم سنگ بسته به نیاز مشتری و محیط به ابعاد و اشکال گوناگون برش داد و منافذ های موجود را به خوبی پوشاند.

نصب صحیح و اصولی عایق های حرارتی وبرودتی ، یکی از مهم ترین عوامل در بهینه سازی و صرفه جویی در مصرف سوخت است.

استفاده از عایق های مناسب از مهم ترین مواردی است که همه افراد می بایست بدان توجه داشته و مسکن های خود را به نحوی بسازند که انرژی های مختلف به راحتی هدر نروند.

از طریق عایق کاری اصولی  می توان به کمک هم یک جامعه سالم را ارائه کرد. خرید و فروش عمده پشم سنگ تخته ای را اینترنتی و حضوری هم می توان انجام داد.

با توجه به کاربرد پشم سنگ ، مزایای پشم سنگ و آسان بودن روش نصب پشم سنگ ، برای خرید و فروش پشم سنگ اصفهان از فروشگاه های عرضه وتوزیع آن اقدام کنید.

از طریق صفحه تماس با ما اکنون تماس بگیرید و آخرین مشاوره های حرفه ایی برای استفاده از  پشم سنگ اصفهان و قیمت پشم سنگ  را از ما دریافت کنید.

مشاوران ما پاسخگوی سوالات شما هستند:
مهندس رادفر
راه های ارتباطی:
شماره موبایل: 09133891174
سامانه پیامکی: 3000597006822
آدرس کانال تلگرام: @pashmesang
پست الکترونیکی: Irockwool@gmail.com

مطلب پیشنهادی

خرید عایق صوتی حرارتی پشم سنگ پتویی

عایق صوتی حرارتی پشم سنگ پتویی از الیاف خام پشم سنگ بصورت مستقیم تولید می …